Začátek i konec u kardia

Pokud jste se právě rozhodli začít pravidelně (opravdu pravidelně – jinak to nemá smysl) cvičit, tak gratulujeme! Na našem blogu už v tuto chvíli najdete spoustu užitečných rad a cviků, včetně informace, že pro efektivní spalování tuků a správné, zdravé, cvičení je podstatné, vhodně zvolené a zařazované, kardio. Přesto bych tu dnes tuto informaci ráda znovu “vypíchla”, jelikož moc dobře vím, že se jedná o záležitost, kterou máme tendenci zanedbávat a která je pro naše tělo přitom tak prospěšná!

Jak už název dnešního příspěvku napovídá, každé cvičení, ať už je jeho cílem krásné ploché bříško nebo vypracované svaly, by mělo začínat i končit u kardia. A k čemu je kardio dobré? Kromě toho, že se díky němu dostanete do kondice, působí účinně i na spalování tuku. Kardio vám tedy napomůže k hubnutí a skrz něj k žádanému vytvarování tělesných partií.

Vhodným kardio cvičením je běh (ať už v přírodě nebo na běžeckém pásu), cvičení na rotopedu nebo jenom obyčejná rychlá chůze. Je jedno, co z kardio cvičení si vyberete, důležité je, abyste jej zařazovali pravidelně, a to jak před samotným posilováním, tak i po něm. Obecně se doporučuje strávit kardiem přibližně 15 minut na začátku cvičení a asi 30 minut po skončení cvičení.

K tomu správnému hubnoucímu efektu je přitom důležité to, jakou máte tepovou frekvenci. Vhodné je, aby se vaše tepová frekvence pohybovala v tzv. aerobním pásmu. Jestli se v tomto pásmu nacházíte, zjistíte za pomoci poměrně jednoduchého výpočtu. Stačí od hodnoty 220 odečíst váš věk a vynásobit 0,7.

Samozřejmě, kardio cvičení, stejně jako ostatní, nemusíte provádět jenom v posilovně či za využití nákladných strojů, ale můžete využít jednoduchých cviků, které lze provádět doma. Účinná cvičení v této oblasti najdete například na následujícím odkazu:

http://www.blogilates.com/pop-cardio/?tubepress_page=1

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.