Výživa po cvičení

Jídlo, které konzumujete v době po posilování Vašich (břišních i jiných) svalů by mělo být jedním z nejdůležitějších jídel Vašeho dne. Po cvičení se totiž tělo nachází v “katabolickém” módu, což znamená, že spaluje svalovou hmotu. (To nechceme.)

red-pepper-1382046-m

Co chceme je zvolit správnou výživu po cvičení. To znamená zvolit rychle vstřebatelné sacharidy, aby doplnili zásobu glykogenu, stejně tak jako rychle vstřebatelné bílkoviny zajišťující dostatečné aminokyseliny potřebné k nastartování ”opravy svalu”.

Jídlo konzumované po cvičení by mělo obsahovat 300-500 kalorií pro nejlepší odezvu. A to ve složení 2 sacharidy ku 1 bílkovině až 4 sacharidy ku 1 bílkovině.

Všechna ostatní Vaše denní strava by měla obsahovat zdravé tuky, přesto však jídlo po cvičení by mělo obsahovat minimum tuků. Udržte proto množství konzumovaných tuků po posilování na nezbytném minimu, protože tuk zpomaluje absorbci jídla, což je opak toho, co potřebujete po cvičení. (jak již bylo řečeno)

DŮLEŽITÉ: Nepotřebujete žádné DRAHÉ suplementy, které Vám všechny magazíny, které za to dostávají zaplaceno, cpou do hlavy. Dostatek sacharidů i bílkovin po cvičení lze získat z klasických zdrojů; jako banány, ananas, rozinky, med (- sacharidy) nebo nízkotučné/bílé jogurty či sýry (- bílkoviny).

Více se můžete dozvědět také na serveru Doktorka, kde jsou publikovány zajímavé články.

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.