Tanec a fitness dohromady? Proč ne! V Macumbě to funguje!

Drahé dámy, milí pánové,

připadá vám, že jste ve světě fitness už vyzkoušeli úplně všechno? Testujete rádi nové trendy styly? Nebo se chystáte se cvičením začít a hledáte něco netradičního a zábavného? Mám pro vás tip na nový skvělý fitness styl, jmenuje se Macumba!

Podobně jako Zumba, i Macumba v sobě kombinuje prvky fitness a tance. Ptáte se, co je pro ni charakteristické? To je snadné. Je to zejména střídání pomalých a rychlých pohybů; přítomnost různých, logicky řazených, fází; stylové taneční kroky a zejména dobrá zábava ve spojení se cvičením. Taneční lekce Macumba je zpravidla zahajována jednoduchým krokováním po kterém následují tři fáze – zahřívací fáze, fáze zvyšování zátěže a fáze vychladnutí.

maxresdefault (1)

Macumba má opravdu pozitivní vliv na vaše tělo a kondici. V průběhu cvičení zapojíte, procvičíte a zpevníte všechny významné svaly, a zároveň nastartujete svůj metabolismus, což vám pomůže ke shození přebytečných kil. Nemusíte přitom být profesionální tanečník či tanečníce a ani nemusíte disponovat kdo ví jakým tanečním nadáním. Kroky v Macumbě jsou jednoduché a stále se opakují, takže je zvládne i začátečník. No není to skvělé? :)

Navíc toto cvičení nabízí ještě jeden bonus navíc, a to styl Macumba Splash, který se cvičí ve vodě. Důvody k tomu, proč cvičit ve vodě jsou nasnadě. Cvičení ve vodě zlepšuje rovnováhu, stimuluje krevní oběh, stimuluje lymfatické uzliny a zlepšuje pevnost pokožky.

Co víc k tomu dodat? Macumba je opravdu zajímavý a perspektivní styl. Bohužel se jedná o zcela nový styl, který teprve na začátku tohoto vznikl v Itálii a který k nám teprve pozvolna začíná pronikat. Z tohoto důvodu prozatím nenajdete mnoho míst, kde se dá cvičit. Věřím ale, že to se časem změní!

Více o Macumbě a některé aktuální lekce najdete například ZDE.

A pokud si chcete udělat jasnější představu o tom, jak taková lekce Macumby vypadá, můžete se podívat třeba na toto video :)

Lucka

 

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.