Nejčastější chyby, kterých se dopouštíte při procvičování břišního svalstva

Sníte o perfektně vypracovaném břišním svalstvu, ale výsledek se nedostavuje tak rychle, jak jste si původně mysleli? Je na čase pro sebereflexi. Přečtěte si o nejčastějších chybách, kterých se lidé při procvičování břišního svalstva dopouští. Možná, že některé z nich děláte také. Rozšiřte si obzory a napříště se chyb vyvarujte.

 

Článek jsme pro vás připravili společně s odborníky z Kentoya Fitness Praha 10.

Neprohýbejte se v zádech

Při cvičení břišního svalstva by měla být záda rovná nebo jen mírně prohnutá. Důvod je prostý – jedině v případě udržení zpevněných svalů trupu dojde k izometrické kontrakci. Zároveň ochráníte páteř.

 

Cviky jsou efektivnější, pokud se v bederní oblasti mírně ohnete. Ohnutím dojde ke zkrácení břišního svalu a zvýšení účinnosti cviku. S ohnutými zády však nikdy neprovádějte explozivní cviky.

 chcibrisaky.com_kentoyafitness_cz_01

Poskytněte oporu hlavě

Proč byste měli dát při provádění zkracovaček dlaně za hlavu? Nikoliv pro zjednodušení cviku, ale pouze kvůli poskytnutí opory hlavě. Nezapomeňte, že vaší prioritou je procvičování břišních svalů, nikoliv krku.

Cvičte i s přidanou zátěží

Procvičování těla s vlastní vahou má spoustu výhod, ale souvisí s určitým rizikem. Tělo si na zátěž rychle zvykne a trénink přestane být tak efektivní. Tomu lze předejít přidanou zátěží. Ideální je kombinace obojího.

Nezapojujte stehna

Sedy-lehy patří k nejčastěji prováděným cvikům, ale profi sportovci je příliš v lásce nemají. Slabina tohoto cviku spočívá v tom, že hrozí zapojení flexorů boků. Zejména v případě fixovaných chodidel. Vašim cílem by přitom měla být minimální účast flexorů. Při provádění cviků s fixovanými chodidly se snažte vyhnout zatínání stehen.

 

Stále máte o svém cvičení pochybnosti? S efektivním budováním břišního svalstva vám rádi poradí zkušení trenéři z Kentoya Fitness – posilovna Praha 10.

 

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.