Muži a tuk na zadku

Tuk v oblasti zadku je, dalo by se říci, charakteristikou pro ženské pohlaví. Je to způsobeno jejich genetickou tendencí ukládat zásoby energie (tuk) do nižších oblastí těla. Tak jako tak by nebylo dobré myslet si, že jsou muži nějak zvýhodněni. Muži dokážou nabrat karate-3-1129312-mpřebytečnou hmotnost stejně dobře jako ženy.

Způsob, jak se přebytečné hmotnosti zbavit, je skoncováním se špatnými zlozvyky, zapojením cvičení do životního stylu a hlavně pak změnou stravování. Jinými slovy stát se schopným vykonat jisté malé oběti a skutečně chtít změnit výsledky toho, co jsme doposud dělali.

Snížení příjmu kalorií

Přebývající hmotnost nemůže být ztracena jen v jisté oblasti těla. Abyste hubli svůj zadek, musíte zaprvé snížit příjem kalorií a zadruhé začít hubnout celé své tělo jako jeden celek.

Denní redukce 500 až 1 000 kalorií by v mnoha případech měla způsobit ztrátu nějakého toho kila týdně. (Není to ovšem tak jednoduché – jen se zbavit počtu kalorií a začít instantně hubnout. Přečtěte si i ostatní články na toto téma – včetně výživy, cviků apod.)

 Redukce pití alkoholu

Alkohol v malých kouskách přináší jisté výhody pro tělo. Naneštěstí, tohle všechno se zvrhne, když ho pijete ve větším množství. Velké množství alkoholu = velké množství kalorií putujících do těla.

To se samosebou vztahuje i na další vysoce kalorické nápoje jako slazené čaje, ovocné nápoje, sodovky a podobně. Voda je v tomto ohledu mnohem prospěšnější. Hydratuje tělo a odplavuje škodlivé látky ven.

Přečtěte si také článek o cvičení zadku.

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.