Kruhový trénink – cvičte rychle, snadno a přitom efektivně

Minulý týden jsem poprvé ve fitku vyzkoušela kruhový trénink a musím říct, že mě příjemně překvapil. Do fitness centra jsem šla doslova s nulovým očekáváním, po dlouhém dni v práci spíše otrávená než natěšená. Vlastně jsem tam nebyla ani tak docela ze své vůle, ale spíše jako doprovod kamarádky. Přesto všechno jsem po hodině z místa odcházela nad míru spokojená a s tušením, že mě zítra i po tak krátkém tréninku bude bolet celé tělo (v tom jsem se ostatně nemýlila :) ). Do chvíle, než jsem se rozhodla kruhový trénink v jednom nejmenovaném ženském fitness centru vyzkoušet, jsem vůbec netušila, která bije a o co se vlastně jedná. Abych pravdu řekla, nebyla jsem si pořádně schopná pod pojmem “kruhový trénink” něco představit. A proto ho chci teď tak trochu představit vám.

4252301173_fa7f79a72a_o    4253032320_a5a41051b0_o

A co že to tedy ten kruhový trénink je?

Jedná se o soubor několika tréninkových koleček, v jejichž rámci po určitých časových sekvencích střídáte jednotlivé posilovací stroje a aerobní cvičení. V našem případě se jednalo o 8 strojů a stejný počet stanovišť s aerobními cviky. Na každém stroji a stanovišti jsme přitom strávily 45 sekund před tím, než jsme se přesunuly dál. Vystřídání všech 16 stanovišť nám pak i s nějakým časem na instrukce trenérky zabralo zhruba čtvrt hodiny. Jelikož to byl náš první kruhový trénink, zůstaly jsme jen u jednoho kolečka. Standardně se však dělají 2-3.

Jaké výhody kruhový trénink nabízí? 

  1. Vystačíte si s pouhou půl hodinou cvičení
  2. Procvičíte všechny tělesné partie
  3. Každá série trvá max 45 sekund
  4. Jedno kolo vám zpravidla nezabere víc, než 10 minut
  5. Po každém kole máte 2-3 minuty přestávku
  6. Cvičení je opravdu intenzivní
  7. Aerobní cviky si můžete nastavit podle toho, co vám osobně vyhovuje

Kde v Praze zajít na kruhový trénink?

Dámy si mohou zacvičit v některé z poboček fitness centra Contours. Skupiny speciálně zaměřené na kruhový trénink pořádá také   fitness power a studiu fitnessie. Míst, kam si můžete jít za cvičit je ale po Praze mnohem víc. Stačí do vyhledávače zadat klíčové slovo “kruhový trénink” a určitě najdete fitness centrum, které bude vyhovovat právě vám.

Lucka

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.