Jogalates – dokonalá souhra jógy a pilates!

Dnešním příspěvkem bych ráda navázala na ten minulý. Nebudeme se sice už bavit o unikátním stylu Macumby, ale podíváme se na další nový fitness trend tohoto roku, který sbírá úspěchy po celém světě. Konkrétně na Jógalates.

2469722745_93b0b9f6a6_o

Jak samotný název tohoto stylu napovídá, jedná se o specifickou kombinaci jógy a pilates. V hodinách jogalates se můžete těšit na série cviků z pilates, stejně jako na série jednotlivých jógových pozic, takzvaných ásan. Kombinace obou druhů cvičení přitom nabízí jedinečné propojení meditativního charakteru jógy, projevující se zejména vnitřní zaměřeností na vlastní tělo, a rychlých dynamických pohybů, které nabízí pilates. Díky józe se tedy naučíte lepší koncentraci a harmonii těla i ducha, díky pilates zase pořádně procvičíte svaly a získáte správné držení těla.

Nenechte se zmást přítomností jógy. Při cvičení jogalates, pokud to děláte pořádně, se pěkně zapotíte. Cviky jsou sestaveny tak, aby se zapojily všechny svaly a zejména hluboké vrstvy svalů, které běžně příliš nepoužíváme. Ačkoli primárním cílem tohoto fitness stylu není vytvoření dokonalé postavy, ale spíše budování dobré fyzické kondice a zdraví, při pravidelném cvičení se dostaví i vytoužené zpevnění. Ten, kdo se jogalates věnuje dlouhodobě a poctivě se dočká vyrýsovaných svalů na břiše i zpevněného pozadí.

K tomuto cvičení, které je určeno pro kohokoli (jediným problémem mohou být různá zdravotní omezení) s otevřenou myslí a chutí na sobě pracovat, se často používají nejrůznější pomůcky. Nejčastěji se jedná o takzvaný overball, tedy speciální míč na cvičení. Ten může cvičení v určitých případech výrazně zjednodušit. Musíte ho však umět správně používat.

Lekce jogalates dnes najdete v každém větším městě. V případě, že máte určité zkušenosti s jógou a pilates, můžete cvičit i doma, za pomoci videí. Úplným začátečníkům se však doporučuje alespoň ze začátku navštěvovat lekce s profesionálním instruktorem, který vás opraví v případě, že byste některou pozici dělali špatně.

Malou ukázku toho, jak může taková hodina jogalates vypadat najdete například v tomto videu.

Lucka

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.