Jak zpevnit zadek a stehna

Přišlo léto a s ním je tu opět čas předvádění se v plavkách, po koupalištích, na plážích. Pro spoustu z nás se jedná o radostný čas dovolených, oslav, večírků a podobně. Ne však pro každého. Pro plno žen (pánové prominou, ale domnívám se, že jich se problém ve větší míře nedotýká) jde o děsivé období znechucených pohledů do zrcadla a strachů z toho, že nevypadají dost dobře a co když je někdo uvidí. Tyto ženy pak zpravidla hledají rychlé způsoby, jak zhubnout nebo se zpevnit do plavek.

8661132062_d4f9537fe1_o

Takovéto myšlenky jsou jistě absurdní, jelikož člověk by měl být spokojený sám se sebou, ať je jakýkoli a pokud je, může mu být ukradené, co si kdo myslí. Dámy nezapomínejte, že jste krásné takové, jaké jste!

Pokud to však myslíte se zpevňováním vážně a pokud vám právě to ke spokojenosti pomůže, dejte se do toho. V dnešním rychlém příspěvku bych se s vám ráda podělila o pár zatraceně dobrých rad a jednoduchých (ale funkčních) cviků.

Nejdřív však pár informací. Zaprvé, aby (jakékoli) cvičení mohlo fungovat a splnit svůj účel, musíte ho provádět pravidelně, často a chvíli při něm vytrvat. Výsledky totiž nikdy nejsou vidět okamžitě. Pomoct vám k tomu může například tvorba tréninkového plánu. Bohatě postačí, když si v Excelu vytvoříte jednoduchou tabulku, ve které si vytvoříte rozpis cvičení pro jednotlivé dny následujícího měsíce. Tabulku si následně vytiskněte, pověste na viditelné místo a cvičení odškrtávejte. Už to samotné pro vás bude motivační faktor.

Zadruné – délka cvičení. Plno cvičitelů uvádí, že cvičení stačí 10-15 minut. To je určitě pravda, ale velmi záleží na tom, co a jak cvičíte. Pokud chcete mít zaručené výsledky a chcete, aby se dostavily co nejdřív, věnujte cvičení dostatek času. V jeden den to znamená 30-40minut. Nezapomínejte přitom ani na protažení a aerobní cviky.

Zatřetí – styl cvičení. Tady platí jednoduché pravidlo. Pokud vám jde o pouhé zpevnění, cvičte pomalu a tahem. Pokud naopak usilujete o přibírání objemu, volte spíše rychlejší cviky a zapojte zátěž.

Zapáté – nezapomínejte na správnou stravu a dostatečný pitný režim. Základem je volit malé porce víckrát denně (nejlépe 5x-6x) a jíst hodně zeleniny. Více o správném stravování se můžete dočíst v naších minulých příspěvcích v sekci “správná výživa“.

Zašesté – na co si dát pozor. Problémových věcí je přirozeně více a vždycky platí, že pokud si nejste jisti, měli byste cvičit s trenérem nebo někým zkušeným. Ale alespoň do základu. Vždy si dávejte pozor na záda. Ta by neměla být příliš kulatá a v předklonu. Takovýmto postojem totiž neadekvátně zatěžujete svou bederní páteř. No a pak si dejte pozor na polohu nohou. Ty by měly být vždy souměrné a špičky by vždy měly směřovat dopředu. Jejich vychylování do stran může zapříčinit přetížení některého ze svalů.

A teď už ke konkrétním cvikům. Nejlepší cviky na hýždě a stehna jsou dobře shrnuty a zobrazeny například tady a tady. Věřím, že si mezi nimi každá z vás najde to své.

Lucka

 

 

 

 

- 10 top cviků na hýždě: http://www.aktin.cz/clanek/1683-trenink-hyzdi-aneb-zadek-k-nakousnuti

- další cviky na zadek: http://ona.idnes.cz/chcete-posilit-zadecek-a-nohy-poradime-vam-deset-zarucenych-cviku-p9p-/dieta.aspx?c=A100603_103940_dieta_pet

- nadměrný předklon a kulatá záda – vedou k nadměrné zátěži bederní páteře. Záda držet stále rovně.

- doporučuje se vyvarovat vytáčení špiček do stran. Při stoji je mít rovně!

 

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.