Jak zhubnout 5kg během měsíce

Jedna z “těch” otázek, kterou si dnes a denně pokládá většina z nás. Jak zhubnout? A to možná co nejrychleji. Drtivá většina z nás to také někdy zkusila, přesto kolik znáte lidí, kteří uspěli? Zkoušíme tuto dietu, pak zase tuto.. Pak nám někdo poradí jinou metodu, pak se zase objeví další revoluční způsob.. Však to znáte. Nakonec zůstáváme stále stejně tlustými a naše touha, totiž být hezčí a štíhlejší, zdá se pořád nedosažitelnější.

jak zhubnoutRádi bychom v tom dnes udělali trochu jasno. Neboť je pravda, že velké množství z informací, které se o hubnutí dozvídáme tak často, je jednoduše mylné. Nebyli bychom tak daleko od pravdy, kdybychom tvrdili, že 90% z toho, co si myslíte, že o hubnutí a dietách pravděpodobně víte, je holý nesmysl.

Ať už chceme nebo ne, mezi lidmi je velice rozšířeno mnoho pověr. Než si některé z nich ukážeme, upřímně si odpovězme na tuto otázku..

Je možné zhubnout 5kg již během měsíce?

Zcela jistě ano. Je v tom však háček. Abychom dosáhli úspěchu, musíme pochopit několik věcí. Jak již bylo řečeno, existuje ohromná spousta různých diet a způsobů, jak zhubnout. Pokud bychom je chtěli nějak ohodnotit, pak by to dopadlo nejspíše takto:

  • Metody, které nefungují, protože jsou postaveny na zcela teoretickém a neozkoušeném způsobu.
  • Metody, které fungují, avšak nejsou pro tělo zdravé a tudíž by neměly být praktikovány.
  • Metody, které fungují, avšak mají jen velmi krátkou trvanlivost. Brzy se tedy projevuje “jo-jo efekt”, kdy se navracíme k původní hmotnosti.
  • Metody, které fungují, protože jsou podepřeny zkušenostmi těch, co uspěli, a vědomostmi moderní medicíny.

Asi víte nebo předpokládáte, že poslední druh metod, které fungují, bývají velmi dlouhodobé. Ono se to rozumí samo sebou. Aby bylo hubnutí trvalé, je nutné vynaložit dostatečně velké úsilí a být připraven na různé oběti. (Např. změnu životního stylu, stravovacích návyků, apod.)

Hledáte-li tedy způsob, jak zhubnout skutečně trvale, upřímně řečeno buďte připraveni na to, že zázraky se nedějí přes noc.

Když se to řekne takto, zní to velmi složitě a málokomu by se do toho chtělo, že?

Naštěstí tomu tak však úplně není.

Jak urychlit tento přirozený proces,
aneb jak zhubnout 5kg během měsíce.

Budeme-li se držet toho, co víme, že je účinné a ozkoušené, a zároveň zapojíme několik “triků”, které najdete níže, můžeme celý proces několikanásobně urychlit. Že to zní jako pohádka? No, za zkoušku nic nedáte. Berte to tak, že buď nic neuděláte a zůstanete na stejném bodě, jako jste teď, nebo to zkusíte a za měsíc si budete moci říct jedno z těchto dvou: “Hm, nefungovalo to, ale aspoň jsem to zkusil.” nebo “Super, fungovalo to! Cítím se mnohem lépe.

Něco uskutečnit nemusí vždy přinést štěstí. Avšak není žádného štěstí, aniž by k němu byly podniknuty určité kroky.”
- Benjamin Disraeli

V jednom z našich článků (více zde) jsme popsali stravovací návyky, s jejichž pomocí je možné začít poměrně rychle hubnout. Nyní si ukážeme triky, které zkombinovány se správně naplánovanou dietou maximálně zkrátí dobu nutnou k dosažení znatelných výsledků.

Trik č.1: Nenechte své tělo pocítit nedostatek.

Pokud jste se někdy divili, že diety na vás či ostatní nefungují, mohlo to být dost dobře způsobené tím, že uvrhly vaše tělo do stavu, kdy cítilo nedostatek. Krizi.

hubnutíOno je totiž díky historii lidského rodu nastavené tak, že jakmile pociťuje nedostatečný příjem potravy – respektive příjem snížený více než je navyklé, začne si chránit zdroje své energie. A co je pro tělo hlavním zdrojem energie v takové chvíli? Usazený tělesný tuk!

Velmi paradoxně tedy držíte-li dietu a “hladovíte”, abyste mohli zhubnout, tělo se bude o to více snažit jít proti vám. Jinými slovy chránit si své zásoby tuku.

Aby taková dieta byla účinná, je více než zapotřebí nahradit tělu dojem, že se vlastně “nic hrozného, co by ho mohlo ohrozit, neděje”.

Zapomeňte na hladovění během držení diet. Nejen, že je to nepříjemné, ono to i nefunguje.

 

Trik č.2: Abyste hubli, musíte jíst častěji.

To zní nejspíše podivně, že? Ale je to tak. Mnoho lidí stále věří mýtu, že vynecháváním určitých jídel můžou dosáhnout úspěchu. Samozřejmě to není pravda. Souvisí to s tím, co jsme si řekli výše.

Tedy že přílišným omezováním jídla docílíte úplně opačného efektu. Abyste hubli, budete dokonce muset jíst častěji. “A jak mám teda zhubnout, když budu jíst více než dříve?” Přestože to zní jako protiřečení, když pozměníte své stravovací návyky a poskládáte svůj jídelníček ze zdravých jídel, věřte, že to bude fungovat vskutku velmi dobře.

 

 

 

 

 

 

 

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.