Jak zhubnout stehna do příštího týdne

Mnoho lidí vám řekne něco jako: “Bude to trvat řadu týdnů a měsíce, než uvidíte výsledky.” Avšak zcela reálně je možné dosáhnout značně viditelných výsledků do jednoho měsíce, lehce viditelných výsledků již v druhém týdnu.

Zhubnout tuk na stehnech může být jednodušší, než se na první pohled zdá. Lidé chybují pouze v jedné věci: uvažují o stehnech jako o oddělené části svého těla, kterému je třeba věnovat maximální pozornost. Hned si ukážeme, jak je to správně.

Jak zhubnout stehnaJe třeba celou věc přehodnotit. Už jsme o tom v některých článcích hovořili. Jde o to, že nejlepší a nejrychlejší cesta k hubnutí stehen je bezesporu hubnutí celku jako takového. Celého těla. (Více jak nejrychleji zhubnout.)

Ukažme si tedy několik kroků, jak docílit vašeho cíle. Rozdělili jsme je na dvě části – první část pojednává o pohybové aktivitě, tedy o cvičení. Druhá část pak o životním stylu, bez kterého úspěchu nelze dosáhnout.

Část I.: Pohyb

  •  Krok I.: Cvičte celé tělo.

Pokuste se cvičit s celým svým tělem. Berte své tělo jako celistvý do sebe zapadající celek. Budete-li následovat tuto radu, příště, jakmile pomyslíte na nějaké cvičení, uvědomíte si, že proto, abyste zhubli stehna, bude dobré do svého tréninku zapojit i ostatní tělesné partie.

Tip: Chcete-li dobře procvičit celé tělo, zkuste sporty jako například plavání nebo jízdu na kole. (více zde) Obojí spaluje mnoho kalorií, tuku z celého Vašeho těla, což významně přispívá ke splnění Vašeho cíle.

  • Krok II.: Přidejte cvičení stehen ve správném množství.

Abyste to pochopili správně, ono by nebylo vůbec moudré, úplně vyřadit cvičení speciálně stehen z Vašeho tréninkového plánu. Přirozeně bude užitečné, zaměříte-li se na svá stehna a řádně je budete procvičovat. Nezabývejte se však výhradně jen touto částí. Vyhraďte si na ně v posilovně (nebo kdekoliv jinde, kde cvičíte) určitý čas. Pro představu, abychom si mohli udělat obrázek, něco kolem 10-15% tréninkem / v posilovně tráveného času by mělo sestávat z cviků na stehna.

  • Krok III.: Nebojte si pořádně “orazit”.

jak zhubnout stehnaFakt je, že příliš mnoho cvičení nejen nepomáhá, ale dokonce může ZABRAŇOVAT rychlejším výsledkům. Je to jako kdybychom se chtěli opálit co nejrychleji, a proto strávili v soláriu několikrát více času, než bychom měli. To by asi nebylo příjemné, že?

Stejné to je i se cvičením.. Cvičte ale s mírou a vůbec se nebojte brát to s lehkou hlavou a dostatečně odpočívat.

 

 Část II.: Životní styl

V nejednom článku jsme se tomu již věnovali, totiž že je zapotřebí, abyste přešli k zdravějším stravovacím návykům. (více například zde) Nebudeme se tu tomu tedy tolik věnovat, přesto si to stručně a zkrátka načrtneme.

Ne nadarmo se říká, že 80% všech vašich výsledků je důsledkem stravy. (Ano, 80% výsledků.. Poměrně dost, že?)

Pro účinné hubnutí (nejen) stehen byste měli:

  • Podstatně omezit veškeré nezdravé, vysoce kalorické jídlo (fast food, apod.) a také slazené nápoje (Coca Cola, Sprite, apod.).
  • Plánovat si jídlo dopředu (čtěte více jak si naplánovat vlastní osobitou dietu) a snažit se ho pravidelně jíst, tzn. nevynechávat ho.
  • Dávat si pozor na to, co jíte ve společnosti – jako např. v restauracích. (čtěte více jak jíst zdravě v každodenním životě)
  • Samozřejmě se dostatečně pohybovat.
  • Nedávat si zpočátku příliš velké cíle, neboť se to paradoxně nemusí vyplatit. (více zde)
Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.