Jak zhubnout bříško po porodu

Asi každou novopečenou maminku trápí neforemné a velké bříško, které zůstává po porodu. Mnoho maminek má pocit, že mají po porodu bříško stejné, jako v průběhu těhotenství a jsou z toho nešťastné. To však není nic neobvyklého a už vůbec ne nevratného. Je přirozené, že jsou břišní svaly po devíti měsících těhotenství významně ochablé a povolené a stejně tak, že je kůže na břiše vytahaná. Lidské tělo je nicméně úžasné a úžasně foremné. K plochému a zpevněném bříšku se můžete dopracovat jednoduše, za pomoci pravidelného cvičení.

HLFcc_118906022

První věcí, na kterou je potřeba při po-těhotenském cvičení myslet, je ideální doba začátku. Nikdy byste neměly začínat dřív než po šestinedělí (v případě porodu císařským řezem je toto období zpravidla ještě delší) a nikdy byste neměly cvičit přes bolest. Pokud ještě nejste zcela zahojena a cvičení je pro vás bolestivé, odložte ho!

A teď už k samotnému cvičení. Jak by mělo vypadat? Především by mělo být pravidelné. Doporučuje se cvičit každý den nebo alespoň ob den. Nemusíte se nicméně děsit, 20-30 min denně vám bohatě postačí. A pokud nezvládáte ani to, nevadí. I pár minut denně by vám mělo postačit, důležité je vytrvat! :) Doporučuje se začít se cvičením šikmých břišních svalů a teprve po pár dnech či týdnech (dle kondice) navázat cviky přímých břišních svalů. Důležitou součástí každého cvičení jsou počty, počty a počty. Takže kolikrát cviky provádět? Ať už děláte jakýkoli cvik, držte se zásady 15-20 opakování po 2-3 sériích.

Nechcete-li zůstat pouze u klasického domácího posilování, můžete vyzkoušet třeba pilates, běh, zumbu, spinning nebo jízdu na kole. Díky zapojení těchto aktivit můžete docílit nejenom pevnějšího bříška, ale také vytvarovanější postavy a shození přebytečných kil. Přirozenou součástí hubnutí a zpevňování by pak měl být pozměněný jídelníček. Rozhodně se nedoporučuje držet drastické diety či hladovky, ale pokuste se do jídelníčku zapojit více ovoce a zeleniny a naopak omezit příjem sladkého a tučného. Šikovným pomocníkem by mohlo být také stahovací prádlo, které můžete sehnat například tady.

Podle videí bývá zpravidla cvičení příjemnější. Tady jich tedy pár přinášíme a přejeme příjemné cvičení! :)

1) Posilování břišních svalů

2) Medical Pilates

3) Pilates po porodu

4) Cviky na zpevnění pánevního dna – Hanka Kynychová

Lucka

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.