Jak překonat lenost ve 2 jednoduchých krocích

Pokud tohle čtete, pak se právě nacházíte ve stavu, kdy se chcete dostat do lepší kondice, získat lepší a hezčí tělo, ale nějak se nemůžete jak překonat lenostrozpohybovat k tomu, abyste si za svým cílem šli. Otázka je: “Co vás drží dál od toho, aby jste své touhy uskutečnili?” Jedna studie ukázala, že drtivá většina lidí se potýká pouze a pouze s leností. Jen v naprostém minimu mají lidé zdravotní komplikace, které jim to neumožňují. Nebojte se, na 99,999% to není Váš případ.

Jste pouze líní. Možná si to připouštíte, možná se zásobujete výmluvami. Není na tom nic hrozného, lidem se to samozřejmě stává běžně. Vám, mě, ostatním, každému. Chováme touhy, ale nemáme dostatek disciplíny k usilovnému snažení se o dosažení hodnotných cílů.

Je možné zvýšit nebo posílit naši disciplínu? Naše snažení? A nejlépe několika jednoduchými strategiemi?

Jistě ano.

Nedostatek disciplíny pravděpodobně znamená pouze nedostatek odhodlání. Zpočátku stačí, když si ve své mysli urovnáte, proč to chcete udělat. Naše myšlení se prolíná v konání, zároveň je mysl velmi logická záležitost. Najděte si logické odpovědi, ospravedlňte, proč byste to měli dělat, a proč by bylo nevhodné stále setrvávat v nečinnosti.

Protože budu hezčí, štíhlejší, budu lépe vypadat, lépe se cítit sám/sama nebo i s přáteli a cizími lidmi, probouzet se každý den šťastnější, … a tak dále.

Budete-li mít dostatek přesvědčení a logických stimulů v mysli, bude pro Vás dosti jednodušší začít podnikat určité kroky. Zadruhé udejte si cíl. Velmi konkrétní cíl a nejlépe i s časovým rámcem.

např. Shodím 5kg do konce měsíce.
(Přečtěte si článek, jak zhubnout a urychlit úbytek na 5kg během měsíce.)

Proč ne – Shodím 30kg do konce roku? Protože je daleko lepší rozložit si naše touhy na menší cíle, kterých se dá jednodušeji dosáhnout. Kdybychom si dali příliš velkorysý cíl před sebe, možná by to ještě více posílilo onu lenost. Místo “Ještě mi zbývá tolik do mého cíle.” je lepší uvažovat jakože “Myslím, že je možné toho cíle brzy dosáhnout.”

Jakmile splníte svůj cíl, dáte si další, velkolepější. Ale prozatím jen zlehka.

 

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.