Jak nejrychleji zhubnout: Správné stravovací návyky

Mnoho lidí se dnes ptá: “Jak nejrychleji zhubnout? Nejlépe do týdne.” .. Je skutečně možné zhubnout takhle rychle? Odpověď zní ano. Nehledě na to, že v časopisech nebo jiných médiích často naleznete rady říkající, že plány na hubnutí, které slibují úbytek tuku do 7 dní, jsou nesmyslné a nezdravé, cesta skutečně existuje.
keep-the-weight-away-291512-m

Háček je totiž v tom, že většina diet slibujících tyto účinky skutečně může být zdraví škodlivá. Tyto diety na to jdou ze špatného konce.

V téměř všech případech jsou v něčem až přespříliš radikální, což tělu může ublížit. Na druhou stranu, znáte-li principy chování lidského těla, je možné najít jistou “skulinku”, tedy cestu, jak nejrychleji zhubnout.

Italský ekonom Pareto kdysi vyslovil domněnku (dnes známou jako Paretovo pravidlo), že 20% příčin vytváří 80% následků. Jinými slovy – 20% toho, co děláte, vytváří 80% výsledků, které dostáváte.

V tomto článku se podíváme, jak během následujících 7 dní zhubnout nějaké to kilo dolů..

Vyzýváme Vás k tomu, abyste se vydali na toto dobrodružství s námi. Budete-li skutečně dodržovat těchto několik kroků, je celkem reálné domnívat se a předpokládat, že za 7 dní od teď budete o 2.5 kg lehčí. Bez hladovění, nějakých šílených doplňků a bez toho, aniž byste museli vynechávat celé skupiny jídel. (Čtěte více o účinných, zdravých jídlech.)

V podstatě jde jen o pár jednoduchých technik, které nejsou úplně pevně dané tak, aby je každý mohl použít tak, jak mu vyhovují. Zvolte si tedy několik z nich a zařaďte je do svého každodenního programu po dobu 7 dní. Nic víc, nic míň. Nemáte co za tak krátkou dobu ztratit. Můžete jen získat, tak proč to nezkusit?

  •  Krok I. Pijte především vodu.

Nápoje, ať už energetické nebo ty určené pro sportovce,  ať už ovocné nebo i nealkoholické pivo, obsahují větší množství kalorií. Pokud vypijete 100 kalorií takového nápoje, nedodá vám to tolik energie jako 100 kalorií jídla. Jinými slovy – je to zbytečné.

Voda má nulové množství kalorií a sacharidů, což z ní dělá výbornou tekutinu pro hubnoucí účely, a samozřejmě také nastartovává Váš metabolismus. (Doslova “nakopává”..)

Pokud je pro Vás obyčejná voda “nudná”, přidejte si pár kapek nebo plátek citrónu.

  •  Krok II. Odstraňte z jídelníčku bílé pečivo a těstoviny.

jak nejrychleji zhubnoutOdstraněním veškerého bílého pečiva a těstovin ze svého stravování způsobí velmi instantní pokles hmotnosti. Proč? Jednoduché sacharidy nacházející se v těchto jídlech se totiž velmi rádi usazují ve vašich buňkách – zvlášť pak kolem Vašeho břicha.

Dělají uvnitř organismu menší neplechu, jsou zpracovány příliš rychle a zanechávají Vaše tělo hladové, tím pádem mohou v konečném důsledku způsobit i pozdější přejídání.

  • Krok III. Celkově se stravujte jídlem s vyšší energetickou hodnotou.

Co to pro vás znamená? Vaše tělo potřebuje k správnému fungování dostatek energie, přičemž zdrojem oné energie je jídlo. Různé druhy jídel ovšem mají různorodou energetickou hodnotu, což pro vás tedy znamená, že sníst 100 gramů jednoho jídla může přinést vašemu tělu méně energie, nežli sníst 100 gramů jídla jiného.

Dávejte si proto pozor, abyste nekonzumovali velké množství jídel s nízkým přínosem energie. Už chápete, proč někteří lidé jedí méně, přestože bývají více plní síly než ostatní?

  • Krok IV. Zajistěte si dostatečný přísun vlákniny.

Jezte přinejmenším 20 gramů vlákniny denně. Studie z roku 2009 (Birgham Young University) ukázala, že ženy, které jedly vlákninu, velmi významně snížily přibývání váhy a tuků. Přičemž každý gram zkonzumované vlákniny se rovnal zhruba 0,25 kg úbytku hmotnosti.

  •  Krok V. Konzumujte dobré tuky.

Slyšeli jste někdy výraz “dobrý tuk”? S tuky je to trochu složitější, nejsou totiž tak úplně naším nepřítelem. Slyšíte o tucích často špatné věci, a proto si je lidé velmi těsně spojují právě s nadváhou a obezitou. Není to ale tak jednoduché, neboť tuky se mohou dělit na dobré a špatné.

Dobrými bychom mohli nazvat například mononenasycené tuky nebo omega-6 mastné tuky. Jsou to trochu podivné názvy, které pochází z chemie, ale nebudeme si je  tu nijak důkladně (raději) rozebírat..

O těchto druzích tuků, přestože se dlouho tvrdilo, že nejsou nijak přínosné,  je nyní známo, že mají velmi blahý vliv na fungování lidského těla, stejně tak jako hubnutí.

Mononenasycené tuky se vyskytují v oříšcích, různých olejích, některých druzích másla, a podobně.

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.