Jak jíst zdravě v každodenním životě

salad-1417140-m

Pokud se soustředíte na zdravější výživu, což byste za předpokladu, že chcete hubnout, měli, je někdy velmi obtížné udržet si svůj zdravý jídelníček i při každodenní rutině, například v práci nebo ve škole. Mnohdy je daleko méně náročnější jednoduše si zajít do blízkého fast foodu, restaurace nebo bufetu pro něco k snědku.

Z pohledu ztráty tuku je to však to nejhorší možné řešení, neboť jídla, která si na těchto místech zakoupíte, jsou téměř vždy kaloricky a nutričně nevhodná. Ukážeme si proto jednoduchých 5 kroků, jak jíst zdravě i v každodenním životě.

Když vaříte večeři, jednoduše udělejte dvojitou porci.

Večer, když připravujete jídlo pro sebe či svojí rodinu, dobrým způsobem, jak se připravit na nadcházející dny, je udělat toho podstatně více. Tím si zajistíte, že jakmile bude třeba, můžete si sebou zabalit zdravou svačinku nebo oběd. Naděláte-li toho více, než poté potřebujte, vždy je možné uzavřít jídlo do ledničky, kde nějakou tu chvíli vydží.

V restauraci si nebojte nechat zabalit zbytek sebou.

Mnohdy se stává, že Vám v restauraci udělají přiliš velikou porci, kterou je pak téměř nemožné sníst celou. Každý, kdo se snaží zhubnout, ví, že by se neměl příliš cpát, proto snažit se pak jídlo za každou cenu dojíst, i když už nemůžete, je špatné východisko. Na druhou stranu v každé restauraci by měli být schopni nedojedené jídlo zabalit tak, abyste si ho mohli sníst později.

Není na tom nic špatného, i když si možná říkáte, že je to “trapné”.  Máte tedy na výběr – buď budete na 1 minutu za “trapného” (přestože to není pravda) a nebo budete celé týdny a měsíce tlustí. Co si vyberete?

Jezte zdravé saláty.

Salát vyžaduje jen velmi málo času k přípravě a, pokud ho uděláte správně, sami uvidíte, že je příjemně nízkokalorickým řešením obědu. Saláty se většinou pohybují jen někde mezi 200 až 400 kaloriemi. Tedy předpokládáme-li, že si budete hlídat ingredience, které do něho vkládáte.salad-1424435-m

To je poměrně klíčový bod, který byste měli mít na očích. Pokud dresink pak jedině nízkokalorický. Pokud možno vyhněte se majonéze a sýru. S kombinací nějakého dobrého, zdravého pečiva a oříšky, rozinkami nebo čínským zelím máte výborný oběd jedna dvě!

 

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.