Jak běhám dobře a levně

Minulý měsíc jsem psala o tom, jaké oblečení na běhání zvolit. Dnes bych se s vámi ráda podělila o své osobní zkušenosti v této oblasti. Nedávno jsem totiž udělala super nákup v mém oblíbeném Decathlonu, o kterém jsem se nicméně zmiňovala i v minulém příspěvku. Jak už jsem říkala, v Decathlonu se dá nakoupit kvalitní oblečení (tedy pokud nejste profesionální sportovec) za velmi solidní ceny. V některých případech jsou ty ceny dokonce tak solidní, že vám nad tím zůstává rozum stát. Nejinak tomu bylo v případě mého nákupu běžeckého oblečení.

Jelikož jsem dosud běhala pouze v létě, chybělo mi v šatníku vybavení do chladnějšího počasí. A to včetně dlouhých běžeckých kalhot. Vyrazila jsem tedy na nákupy za účelem pořídit si VŠECHNO. No, všechno jsem si nepořídila, ale pořídila jsem si toho dost. A co konkrétně?

1) Tak zaprvé tyhle skvělé běžecké kalhoty Kalenji, ve kterých ani v 8°C není zima. Jejich  výhodou je navíc to, že všechno tak nějak hezky stáhnou a zpevní. Což při běhu určitě oceníte. Nejlepší na nich je nicméně jejich cena. Stály 349Kč.

unnamed (2)

2) Dále jsem se rozhodla sáhnout po mikině, bez které bych se už asi moc dlouho neobešla. Mikina je dostatečně teplá na to, aby zahřála, ale zase ne tak, abyste se v ní zbytečně potili. Je příjemná a lehká. Jako její jedinou nevýhodu vidím to, že není rozepínací. Nutno však dodat, že jsem dosud její rozepínání nepotřebovala. Za mikinu jsem dala krásných 259Kč.

unnamed (1)

3) Vzhledem k tomu, že už jsem také propadla Runkeeperu a že se mi běhá lépe, když poslouchám hudbu nebo audioknihy, potřebovala jsem něco, kam bych mohla uložit telefon. Po krátkém zvažování jsem se rozhodla pro skvělou sportovní ledvinku Kalenji, do které se tak akorát vejde můj iPhone a ještě klíč od domu. Ledvinka je samozřejmě libovolně nastavitelná, takže ji může používat kdokoli. Stála mě 159Kč.

unnamed (3)

4) No a jelikož jsem žena, tak jsem neodolala a pořídila jsem si ještě běžecké tričko, které mi dokonale ladí ke kalhotám i mikině. Za běžecké triko značky Kalenji jsem dala pouhých 129Kč.

unnamed (4)

Vybavení už mám ozkoušené a můžu s klidem v duši říct, že je do současného podzimního počasí a na rekreační běhání více než dostačující. Za 896Kč jsem zkrátka v Decathlonu získala dobrý běžecký základ. A, uvážíte-li, že byste podobnou částku mohli dát jen za kalhoty, není to opravdu solidní cena?

P.S. uvedené oblečení je mé, tedy dámské, pánové se však nemusí bát. V Decathlonu prodávají stejně dobré a kvalitní oblečení i pro pány :)

unnamed

Lucka

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.