H.E.A.T.

H.E.A.T. (neboli “High Energy Aerobic Training”, tedy aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem) je zcela unikátní cvičební program, zaměřený na hubnutí, tvarování postavy a samozřejmě zlepšování fyzické kondice.

heat_web_small

Princip H.E.A.T. je vlastně zcela jednoduchý. Nejedná se totiž o nic složitějšího, než je obyčejná chůze. Cvičení probíhá na speciálně upravených běžeckých pásech, které mají simulovat horskou túru a vedou tělo k zapojování přesně těch samých svalů, které byste zapojili při výšlapu. H.E.A.T. pásy se od těch klasických, běžeckých, liší tím, že rychlost jejich odvíjení se odráží od rychlosti vašeho šlapání. Nemusíte se tedy bát, že by pás jel příliš rychle a vy jste mu nestíhali. Aby trénink nebyl tak monotónní a aby bylo možné zvyšovat úroveň, umožňují stroje nastavení převýšení terénu, vždy v závislosti na vaší aktuální kondici.

H.E.A.T. vychází z filosofie, že každý má cvičit podle sebe. Proto se nemusíte bát, že budete instruktorem tlačeni k tempu, které nebudete stíhat. Instruktor zde vystupuje spíše v roli jakéhosi průvodce a motivátora, ale výsledné tempo, které zvolíte, je pouze na vás.

A jak vlastně H.E.A.T. působí na vaše tělo? Cvičení umožňuje zapojovat i vnitřní hloubkové svaly, což vede k následnému shazování kil a tvarování postavy. Důležitým prvkem v H.E.A.T. programu je také správné dýchání, kterému by vás instruktor měl naučit.

A kde se dá H.E.A.T. cvičit? Fitness center, které jeho hodiny nabízí je již v dnešní době nespočet. Stačí zapátrat na internetu a jistě nějaké ve svém okolí najdete! :)

Tak tedy hodně zdaru a dejte se do toho. Ten krásný pocit příjemné únavy z něčeho tělu prospěšného, je k nezaplacení.

1262952701_fitness2

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.