EPP: sport-tracker, který pomáhá

“Activity started” to je fráze, kterou (v různých obměnách) jsou zvyklí slýchat všichni ti, kteří dnes běhají nebo jinak sportují s RunKeeperem či obdobnými aplikacemi. A jejich počet neustále roste. Právě chytré aplikace, které vám měří délku vykonávané fyzické aktivity, rychlost, vzdálenost, tepovou frekvenci a případně vypočítává další metriky, neustále získávají na popularitě.

epp-1_9264_plzensko_h

 

Obzvlášť populární jsou pak u běhu. Důvod je prostý. Lidé zkrátka rádi sledují, jak se zlepšují a jakých dosahují výsledků a možná ještě raději se se svými výsledky chlubí přátelům na sociálních sítích. Každý z nás má určitě na Facebooku takové přátele, kteří neustále zveřejňují, že uběhli tohle a tamto. Věděli jste ale, že tu je taky jedna trackingová aplikace, která nejenom, že vám změří vaše výkony, ale také vám umožní přispět na dobrou věc?

Nadace ČEZ už před nějakou dobou spustila aplikaci EPP – Pomáhej pohybem. Aplikace obsahuje všechny běžné metriky, jak je zvykem. Od ostatních se liší pouze tím, že za svůj pohyb sbíráte body. Tyto body pak můžete věnovat libovolnému dobročinného projektu, který je zrovna otevřen. Body na jednotlivé projekty se sbírají od všech přihlášených uživatelů tak dlouho, dokud se jich nenastřádá předem stanovený počet. Počet bodů, které vysportujete, se přitom odvíjí od délky cvičení. V tomto okamžiku vstoupí do hry Nadace ČEZ, která danému projektu věnuje slíbený finanční obnos. Pokaždé, když si jdete zaběhat tedy můžete mít dobrý pocit hned ze dvou důvodů. Zaprvé, děláte něco prospěšného pro sebe. Zadruhé, děláte něco prospěšného i pro druhé.

No řekněte, nemáte hned větší motivaci, abyste svůj běžecký okruh o trochu prodloužili? :)

Více o aplikaci, společně s výčtem právě otevřených dobročinných projektů najdete ZDE

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.