Díl třetí – záda

Zdravím všechny,

je středa a já přicházím s dalším dílem našeho fitness seriálu. Poslední dobou díky nadměrné pracovně-studijní vytíženosti trávím víc času než je mi milé sezením u počítače a pohybu mám míň než málo. Díky tomu se začínám potýkat s bolestí zad. Přála bych si, abych v tom byla sama, bohužel jsem si vědoma toho, že s podobným problémem se potýká spousta lidí. Tak schválně – kolik z vás tráví dny shrbených v kanceláři u počítače nebo jinou podobnou činností? Řekla bych, že víc než dost.

Z toho důvodu jsem se rozhodla se dnes zaměřit právě na záda. Pro definitivní odbourání bolesti zad je samozřejmě podstatné provádět i různá stretchingová cvičení, aby vám zádové svaly nezatuhly, nicméně stejně tak podstatné je tyto svaly pravidelně zpevňovat a posilovat. Kromě zbavení se bolesti zad, má nicméně posilování zad u něžného pohlaví ještě jednu podstatnou výhodu. Pokud je budete dámy posilovat, budete si moct dovolit více odhalující šaty a budete v nich vypadat skvěle! :)

1) Začněme tedy s mým oblíbením posilováním zejména horních zádových svalů. Video pochází z kanálu Blogilates a trenérka Cassey Ho se v něm zaměřuje na jednoduché cviky, ke kterým nepotřebujete žádné náčiní. Video trvá pouze něco málo přes 9 minut.

2) Další video pochází taktéž od trenérky Cassey Ho a k cvikům na záda přidává pár cviků na ruce. Opět k němu nepotřebujete žádné vybavení a nezabere vám více než 14 minut.

Tak směle do toho! A nezapomeňte na správné sezení u počítače a chůzi s narovnanými zády! :)

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.