Díl pátý – ruce

Drazí přátelé, tak jsem víc než po týdnu zase zpátky, plná elánu a doufám, že vy také! Dnes jsem se rozhodla zaměřit se na partii, která bývá u žen bohužel často opomíjená, a to na ruce. Budeme posilovat bicepsy, tricepsy a ramena a kromě toho přidáme posilování horní části těla, tedy hrudníku a horních zádových svalů.

1) Dámy mi jistě dají zapravdu, že je pro ně v oblasti rukou podstatné zejména to, aby dobře vypadaly a aby svaly nebyly povadlé a nevytvářely nevzhledné laloky. Zejména je to pak důležité v létě, nebo když chcete obléknout večerní šaty. Proto se v prvním cvičebním setu zaměříme primárně na zpevnění svalstva. Já osobně mám v této oblasti ráda jedenáctiminutové video od Cassey Ho, nazvané „Arms on Fire“. Jak název napovídá, cvičení je poměrně intenzivní, ale nemějte strach, dá se zvládnout. Navíc si můžete v průběhu cvičení udělat pauzu, takže směle do toho! :)

2) Druhý cvičební set, z kanálu FitnessBlender, je určení pro posilování svalstva. Délka videa je přibližně dvacet minut a je vhodné jak pro dámy, tak i pro pány. Ve videu jsou používány činky, pokud je ovšem nemáte, nevadí. I činky se dají improvizovaně nahradit, například pomocí dvou naplněných PET lahví. Dejte ovšem pozor, aby byly lahve stejné velikosti a obě stejně naplněné. V opačném případě byste jednu ruku zatěžovali víc a druhou míň, což není žádoucí.

3) Poslední dnešní set, taktéž z kanálu FitnessBlender, nabízí podobné cviky jako set předchozí, je ovšem podstatně kratší – trvá pouhých devět minut. Stejně jako v předchozím setu se i zde používají činky a stejně jako v předchozím setu je můžete nahradit PET lahvemi.

 

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.