Díl osmý – Šikmé břišní svalstvo

Zdravím všechny návštěvníky tohoto blogu! :)

Už je to docela dlouho, co jsem naposledy přidala nový díl do našeho “fitness seriálu”. Tento fakt není dán mou leností či nedostatkem času, ale prostým faktem, že jsme již probrali všechny podstatné oblasti těla. No, to jsem si alespoň myslela. Teď jsem nicméně prozřela a uvědomila si, že jsem jednu podstatnou oblast vynechala. Tou oblastí je šikmé břišní svalstvo.  A přesně na to se dnes zaměříme!

Nejdříve si ale pojďme povědět, kde vlastně šikmé břišní svaly jsou a k čemu nám je jejich posilování. Pro ty z vás, kteří nevědí, kde se šikmé břišní svaly nachází, tak vězte, že na okrajích vašeho břicha (viz obrázek) a pomáhají jej tvarovat. Tyto svaly nicméně nejenom, že dodávají vašemu bříšku pěkný vzhled, ale zároveň jejich posilování působí příznivě na případné bolesti zad. Proto byste jej ze svého cvičení neměli vynechat.

Illu_trunk_muscles

 

A teď už k samotnému cvičení. 1) Jako první uvádím cvičení podle Cassey Ho. Toto cvičení s názvem “5 Best Muffintop Melting Moves” vám nezabere víc než 10 minut a zvládnou ho i začátečníci. Video naleznete zde:

 

2) Dále bych doporučila jednoduché, k domácímu cvičení vhodné, cvičení s českou cvičitelkou Olgou Šípkovou, dostupné na youtube kanálu NUTREND. Toto cvičení vám opět zabere necelých 10 minut a je velmi prosté. Cviky obsažené v této sérii se zaměřují vedle šikmých břišních svalů i na ty přímé, což považuji za výbornou přidanou hodnotu :)

 

3) Nakonec bych vám vřele doporučila shlédnout minutovou cvičební miniinstruktáž z youtube kanálu Marka Borovského. Na tomto videu najdete sice pouze jeden jediný cvik a instrukce k němu, tento cvik však považuji za velmi účinný a doporučuji jej vyzkoušet.

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.