Díl čtvrtý – břicho

Středa je tu a já po týdenní pauze přicházím s dalším dílem našeho/vašeho fitness seriálu. Myslím, že velkým problémem nás všech – dam i pánů – jsou břišní partie. Proto se budeme dneska věnovat této populárně nepopulární partii. A proč nepopulární? Ačkoli každý touží po plochém bříšku nebo vypracovaných svalech, přiznejme si to, posilování břicha, a to obzvlášť pro nás začínající cvičící, není nic příjemného a často se jedná dokonce o bolestivé mučení. Ale dost strašení. Bolest a utrpení stojí za to a výsledky jsou k nezaplacení! Takže směle do toho :)

1) Zejména pro dámy bych doporučila tento zábavný dvanáctiminutový cvičební set od Cassey Ho. Zahrnuje jak sérii cviků na horní břišní svaly, tak i sérii na dolní břišní svaly. Pokud vydržíte a pokud ho budete pravidelně opakovat, zaručuji vám poměrně rychlý výsledek, co se zpevnění svalů týká. Video je poměrně dlouhé a tím pádem náročné na výdrž. Proto se vůbec nemusíte cítit trapně, pokud ho napoprvé nezvládnete celé nebo pokud si budete muset udělat nějakou tu pauzu. Snažte se nicméně vydržet jak jen to jde a nevzdávejte to hned. Vy to zvládnete! :)

 

2) Další video, o které bych se s vámi ráda podělila, je vhodné pro dámy, ale můžou podle něj klidně cvičit i pánové. Pochází taktéž od mé oblíbené trenérky Cassey Ho, má přibližně devět minut a je méně náročné a zvládnutelné a přitom účinné.

3) Třetí video z dnešní řady je stejně tak vhodné pro dámy jako pro pány. Jedná se o sedmiminutový set celkem pěti cviků z kanálu FitnessBlender.

4) Nakonec sdílím delší, patnáctiminutový cvičební set na posílení dolních břišních svalů, opět z kanálu FitnessBlender. Toto cvičení se díky své délce a zařazeným cvikům řadí mezi videa pro „pokročilejší“. Pokud tedy se cvičením právě začínáte a nemáte ještě vytvořenou kondici, může se stát, že se vám video bude zdát příliš těžké. Za zkoušku nicméně nic nedáte.

Na závěr bych znovu ráda podotkla, že u každého cvičení je potřeba brát ohled na vaší aktuální fyzickou kondici, flexibilitu a možnosti. Pokud nějaký cvik nezvládnete v tolika opakováních, jako cvičitel nic se neděje.

To je ode mě pro dnešek vše, takže jdeme na to. Hurá vstávat a cvičit! :)

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.