Cvičte s plánem

A je to tu! Po dlouhé době jsem se rozhodla opět přihodit něco k dobru do našeho fitness seriálu! Možná to bude tím, že mi pomalu, ale jistě končí letní lenošení a přichází rok nabytý událostmi, úkoly a osobními, pracovními i studijními výzvami. No a abych to všechno zvládla, musím trochu zapracovat na své formě a výdrži. Jste na tom obdobně? Pak se ke mně přidejte a dejte se do toho!

beginners-2b-1

Pokud jste na internetu jako doma a rádi se věnujete cvičení, pak vám jistě neunikly nejrůznější online tréninkové plány, které stále víc a víc získávají na popularitě. Na stránkcáh zejména zahraničních trenérů můžete najít ucelené tréninky pro začátečníky i pokročilé, tréninky zaměřené na hubnutí do plavek, tréninky zaměření na kardio apod. Těžko v tom nepřeberném množství vybírat, ostatně každému vyhovuje něco jiného. Já mám však už léty ozkoušenou americkou trenérku Cassey Ho, autorku a majitelku portálu Blogilates.com. Sama jsem si mnohokrát ozkoušela, že její tréninková videa jsou opravdu dobře stavěna, že cvičení podle nich zabírá a že jsou (na rozdíl od mnohých jiných) zvládnutelná i pro začátečníky.

Právě proto jsem se rozhodla vás v mém dnešním krátkém příspěvku seznámit s kompletním tréninkovým plánem pro začátečníky, který blogerka propaguje na svém webu. Jedná se o měsíční plán, rozpracovaný po jednotlivých dnech. Ke každému dni máte připojené video či videa se cviky, zaměřenými na procvičení a posílení určitých partií. Plán je dlé mého soudu sestavován opravdu pečlivě a s rozmyslem tak, aby se každé tělesné partii dostalo dostatek pozornosti. Trenérka zároveň jednotlivé partie v průběhu týdne chytře střídá, díky čemuž dosahuje větší výdrže cvičících. Plán se přitom odvíjí od jednoduchého schématu – v pondělí celé tělo, v úterý břicho, ve středu celé tělo, ve čtvrtek spodní část těla, v pátek břicho, v sobotu celé tělo a v neděli odpočinek. Na dny odpočinku pak navíc autorka nabízí zajímavé recepty na chutné pokrmy. Trénink je tedy vskutku intenzivní. Očekává se od vás cvičení 6 dní v týdnu v rozsahu zpravidla kolem půl hodiny denně. Výsledek vám však zcela jistě stojí za to.

Kompletní plán i s videi naleznete na internetových stránkách Blogilates.com.

Lucka

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.