Co vědět o cvičení břicha

Když lidé chtějí získat vyrýsované břicho, “six pack”, zkouší mnoho hodin různá cvičení, která našli na internetu nebo v knihách, přesto se však mnohdy setkávají s neúspěchem.

Málokdo totiž ví, že svaly, které tvoří “břišáky”, jsou schované pod vrstvou břišního tuku, kterého je třeba se nejprve zbavit. Uvádí se, že muži se musí dostat na úroveň alespoň 10% tělesného tuku, aby viděli výsledky svých cvičení, a ženy 16-19%.

Další častou chybou je nepřiměřené užívání základních břišních cviků. Snad nejznámějším cvikem jsou sedlehy. Učili jsme se je je ve škole, učí nás to i v posilovnách. Sedlehy však NEDĚLEJTE.

Stejně tak jako další, tradiční cviky břicha, i sedlehy nemají příliš vysokou účinnost v budování vyrýsovaného břicha.  Jsou zde lepší břišní cviky, které vytvářejí větší odpor, který stimuluje organismus k posilování našich svalů, více spalují kalorie a vyvolávají větší hormonální odezvu.

Nesmírně důležitá je také strava. Jak během celého období cvičení, tak i dál (pro udržení výsledků). Znovu opakujeme, že 80% výsledků pochází ze stravy. Správným příjmem živin (bílkovin, sacharidů a tuků) lze vypracovat břicho během opravdu krátké doby.

Nikdy není pozdě stát se tím, čím bys mohl být.”
- George Elliot

“Starej se o své tělo. Je to jediné místo, kde musíš žít.”
- Jim Rohn

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.