Chytrá zařízení pro sportovce

Pokud berete sport a cvičení vážně, pak vám jistě neuniklo, že 21. století už dorazilo i sem. Ať už si chcete měřit tepovou frekvenci, počet ušlých kroků, délku nebo rychlost běhu, BMI či další věci, máte možnost. Stačí si pořídit některé z celé řady chytrých zařízení, se kterými jakoby se roztrhl pytel.

RAM5a2062_Applewatchuvodni

Jedním z nich jsou chytré náramky. Asi nejznámějším výrobcem chytrých náramků je Garmin, který v tuto chvíli nabízí 6 různých řad ve velmi rozličných cenových kategoriích. Zakoupit zde můžete například vymazlený náramek řady Vivoactive v hodnotě 8490Kč. Toto vymakané zařízení vám například změří tepovou frekvenci, monitoruje vaší denní aktivitu, monitoruje váš spánek ale také vás motivuje k lepším výkonům, sám vás vyzývá k pohybu a obsahuje takzvané SMART funkce (SMS, e-mail, hovory).  Využijete ale určitě i náramek Vivoki za 1490Kč, který vám spočítá kalorie, monitoruje kroky a zaznamenává vzdálenost.

Náramky pak kromě Garminu nabízí také další výrobci, jako například Apple nebo Samsung. U Applu si ale připravte víc peněz. Oblíbený náramek Jawbone vás přijde na 3500Kč. Zejména dámy však určitě ocení, že je ze všech dostupných náramků nejstylovější a dokonce může sloužit jako módní doplněk. Podobně jako náramky od Garminu přitom monitoruje a vyhodnocuje vaši denní aktivitu, motivuje vás, monitoruje vaši spánkovou aktivitu a zaznamenává zkonzumované jídlo. Pozadu nezůstává ani Samsung, který možná nabízí o něco méně funkcí, než předchozí dva výrobci, ale zato nabízí zařízení Gear Fit s vyměnitelnými pásky, díky čemuž můžete být stále IN a mít náramek ladící prakticky se vším.

images

Další možností jsou vedle náramků také hodinky. Ty už jsou o level výš, což se projevuje také na ceně. Asi nejznámějšími jsou v tuto chvíli slavné “Apple watch“. Ty jsou dostupné v různých řadách a provedeních v závislosti na jejich funkci. Na webových stránkách Apple je můžete v tuto chvíli zakoupit v rozmezí 350 $ (v tuto chvíli 8750) až 12 000 $ (v tuto chvíli cca 300 000Kč). Je však třeba dodat, že nejvyšší řada určená pro fajšmekry je skutečně klenotem v pravém slova smyslu. Nejluxusnější řada je tvořena 18.karátovým zlatým rámem hodinek, safírovým displejem a jsou prodávány v exkluzivní krabičce z pravé kůže. No, tuhle parádu si holt nechám ujít. Ale dle popisu funkcí i ty “levné” hodinky rozhodně stojí za to. No a co, že tyto hodinky umí? Kromě toho, že pomocí nich můžete sledovat svoji aktivitu stejně, jako s náramkem (přičemž se však neomezuje na výslovně sportovní aktivity, ale měří například i to kolik vyjdete schodů; sleduje vaše procházky se psem a zaznamenává, kolik času jste strávili hraním si s dětmi), přidávají mnoho dalších funkcí. Například s nimi můžete ovládat svoji hudbu za pomoci hlasových pokynů nebo zaplatit nákup. No a pokud se vám zdá cena Apple watch přemrštěná, můžete si koupit například zmíněné Garminy. Ty seženete od cca 3500Kč.

Lucka

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.