Chcete intenzivní trénink? Vyzkoušejte bootcamp!

Snad každému, kdo aktivně sportuje či posiluje, se někdy zachtělo zkusit něco nového či nestandardního a trochu si tak oživit svou sportovní rutinu. Chodit stále jenom do posilovny nebo třeba pořád jenom běhat může začít být nuda. Proto bych vás dnes ráda seznámila s trochu jinou, i když už docela zavedenou metodou, která vás z této rutiny zaručeně vytrhne. Bootcamp. 

stažený soubor

Někteří z vás už určitě vědí o čem je řeč, ostatní však naopak netuší, která bije. Pojďme si tedy tento fenomén, kterým bootcamp bezesporu je, představit. Jedná se o velmi intenzivní kondiční trénink, který vznikl na základě vstupního tréninku armády Spojených států. Je tedy vytvořen tak, aby kopíroval intenzivní trénink, kterým musí projít všichni branci vstupující do armády USA. To samo o sobě dává tušit, že trénink nebude procházka růžovou zahradou. No odpočinek to opravdu není. Děsit se ale nemusíte.

Trénink byl samozřejmě upraven tak, aby se přizpůsobil potřebám a možnostem běžné populace. Není tedy určen výlučně vysportovaným borcům, ale celé široké populaci. Bootcampu se nemusí bát dokonce ani úplní začátečníci, lidé, kteří nejsou zvyklí sportovat, dlouho nesportovali nebo mají nějaká fyzická omezení. Je však nutné zvolit správnou formu bootcampu. Podíváme-li se například na web www.botcamp.cz zjistíme, že máme na výběr original bootcamp, vital bootcamp anebo různá sportovní soustředění. Jak je v tom rozdíl? Originální bootcamp je právě ten, který vznikl na základě vojenského tréninku. Je velmi intenzivní, tvrdý a pro leckoho příliš těžký. Určen je spíše pokročilým sportovcům, kteří už mají vybudovanou nějako kondici. Pro začátečníky je naopak určený program vital bootcamp. Soustředění jsou pak určena především pro ty, pro které se bootcamp stal běžnou součástí života.

Ať už zvolíte jakoukoli variantu, připravte se na intenzivní, pravidelný skupinový trénink v přírodě. Pokud se však obáváte příliš tvrdých trenérů, kteří na vás budou křičet a nenechají vás vydechnout, nemusíte se bát. Trenéři jsou přísní, ale vždy přihlížejí k vašim aktuálním fyzickým možnostem. Trénink tvoří s rozmyslem tak, aby se vám dostalo vyváženého posilování všech tělesných partií a zároveň, aby nedošlo k nepřiměřenému a nebezpečnému zatížení. Při tréninku se pracuje jak s vlastní vahou, tak i se speciálními pomůckami. Jedno setkání trvá zpravidla 60 minut.

A co je na bootcampu to nejlepší? Cvičíte na čerstvém vzduchu, poznáte fajn lidi a neustále překonáváte své vlastní limity.

Tak co, půjdete do toho? :)

Lucka

 

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.