Antioxidanty jako látky nezbytné pro lidský organismus

Slyšeli jste někdy výraz “volné radikály”?  Vsadím se, že ano. Víte, ale co to znamená? Pokud ne nebo pokud si nejste jisti, jak s nimi účinně bojovat, čtěte dál. 

2746572505_797146afd7_z

Volné radikály jsou vysoce reaktivní látky, které mohou velmi jednoduše způsobit poškození buněk a celého lidského organismu. Jejich přemíra může v našem těle způsobit pěknou paseku. Mimo jiné dokonce i onemocnění typu rakovina a další. Naštěstí existuje účinná zbraň, pomocí které můžeme proti těmto volným radikálům bojovat a chránit tak vlastní organismus. Jsou jimi takzvané antioxidanty. Dalo by se říci, že antioxidanty jsou takovým protipólem volných radikálů. Ne, že by tedy měly nějaké zázračné léčebné schopnosti, to ne. Protipólem volných radikálů jsou v tom smyslu, že je neutralizují a tím zabraňují škodě, kterou by mohly napáchat.

Je známá věc, že lidské tělo je perfektně fungující organismus, propracovaný do nejmenších detailů. Není tedy divu, že si dokáže určité množství antioxidantů vytvořit samo. Kdyby si jich však vytvořilo absolutní dostatek, bylo by to příliš jednoduché. Proto je částečně závislé i na příjmu antioxidantů z vnější.

Nemusíte se ale děsit, že byste měli polykat nějaké tablety a podobně. Většina z nás antioxidanty přijímá, aniž bychom si to uvědomovaly. Nejbohatším zdrojem antioxidantů jsou totiž vitamin C a minerály. Najdete je tedy v ovoci a zelenině. Velmi bohaté na antioxidanty jsou například borůvky, brusinky, maliny, ostružiny, jahody, rozinky, jablka, fazole, artyčoky a dokonce, podržte se, čaj a káva.

Lucka

Nepřehlédněte také tento praktický návod, jak shodit 8 cm přes břicho za 21 dní.